Dr. Szandányi Réka, Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum bőr- és nemigyógyász szakorvosai várják kérdéseiteket. Bármilyen kérdésed merülne fel a szexuális úton terjedő betegségekkel kapcsolatban, kérdezz bátran. Gyors és pontos választ kapsz tőlünk. A fesztiválokon személyesen is a kérdezők rendelkezésére állunk a STOP STD! sátorban.
<12...13...7576>
Tamás 2024. 06. 08. 18:13

Tisztelt Doktornő!

Hemophilius parainfluenza intim területen mennyire makacs kórokozó? Mennyire veszélyes?

Sajnos elkaptam és semmilyen épkézláb írást nem találtam róla…

Köszönöm előre is!

 
dr.Tisza Timea 2024. 07. 23. 17:28
Nem a Hemophilust kell kezelni,hanem Önt. Ehhez tudni kell,mik a tünetei,panaszai,honnan vették le a mintát,amiből a baktérium kitenyészett. Diagnózis nélkül nem lehet kezelést alkalmazni! Forduljon nemigyógyász szakorvoshoz!
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Gergő 2024. 06. 07. 23:24

 

Üdvözlöm! 6 napja történt egy orális szex ( én kaptam, nem adtam ) külföldön egy ismeretlen hölgyel. Sajnos nem védekeztem ( az aktusba se kellett volna részt vennem... ) és nem történt ejakuláció. Körbe vagyok metélve, és érdeklődnék, Ön szerint ilyen esetben célszerű-e HIV szűrést is csináltatni 2 hét múlva ha eltelik 3 hetes ablakidőszak? Ebben az időszakban átadhatom, ha esetleg valamire pozitív leszek? Át tudom adni a fertőzést párkapcsolatban, együttélés során puszival, egy pohárból ivással, hasonló élethelyzettel? Nincs tünetem az eset óta és soha nem volt ilyen betegségem. Szörnyen félek hogy fertőzök! Köszönöm!

 
dr.Tisza Timea 2024. 07. 23. 16:39
Mivel orális szexszel bármilyen STD-t el lehet kapni (legkevésbé a HIV-et),indokolt az STD szűrés. Ha elkapott valamit,azt rögvest tovább is tudja adni,ezért célszerű a negativ eredményig a szexet mellőzni.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Kriszti 2024. 06. 07. 16:48

Pozitív lett az ureaplasmam amire kaptam gyógyszert én is és a párom is(Klacid 500 mg 7 nap). Én beszedtem de nem érzek javulast(vissza kell mennem 2 hét múlva az orvoshoz).Párom sajnos nem bírta be szedni, rosszul volt tőle, el fog menni urológushoz.

Kérdésem az lenne, hogy tényleg ilyen nehez ki kezelni? Nem élünk ez idő alatt nemi életet, óvszerben lehet vagy inkább ne.

Koszonon

 
dr.Tisza Timea 2024. 07. 23. 17:16
Azt javaslom,forduljanak közösen nemigyógyászhoz.A nemigyógyászok párokat kezelnek,így össze tudják hangolni a kettőjük ellátását.
Az Ureaplasma néhány esetben valóban igen makacs tud lenni.Az is lényeges,hogy a nőknél nem mindig kell kezelni,csak akkor,ha gyulladást okoz vagy bakteriális vaginózis részeként van jelen.Ezt festett kenetből lehet megálapítani,amit szintén csak a nemigyógyászok tudnak elvégezni.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Benedek 2024. 06. 03. 12:58

Tiszttelt Doktornő!

3 hete a jobb karomon és vallamon kisebb csoportokban, apró herpeszek jelentkeztek. A bőrgyógyász szerint övsömör, írt is fel Telvirant. Hetek óta félek a nemi betegségektől mióta kétes személlyel voltam. Létezhet e, hogy a nemiszervek környékén egyáltalán nem jelenik meg a genitális herpesz, csak más testrészen? A neten talált képek alapján jobban hasonlít a tünet kinézete a nemi herpeszre mint az övsömörre, kivéve az elhelyezkedést. Már múlnak a sebek, van időpont szűrésre. A HSV szűrés pontos diagnózist fog adni, hogy előtte 3 hete fejeztem be a telvirant és ki fog derülni ha nemi herpesz okozza ezeket a tüneteket? Egyáltalán lehet ezt szűrni vérből vagy más módszerrel?

Köszönöm!

 
dr.Tisza Timea 2024. 07. 23. 17:25
Az övsömör és a herpesz nagyon hasonló tüneteket okoz,de mig előbbi egy bőrideg lefutása mentén jelenkezik,addig utóbbi egy körülirt helyen lép fel.
Mindkét fertőzést lehet a hólyagból PCR teszttel megerősíteni. Ha már nincs miből mintát venni,akkor ezt már nem tudjuk megoldani.
Ha már nincsen hólyag,ellenanyag vizsgálatot lehet végezni. Ez azonban csak azt fogja megmondani,hogy az övsömör vírusát , a HSV 1 illetve a HSV 2 típusát Ön hordozza jelenleg vagy sem.A leletek értelmezése kfeladat,javaslom,forduljon bőr-nemigyógyászhoz!
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Anonim 2024. 06. 02. 15:58

Tisztelt Doktornő!

A párom vérző pénisze okozhat - e a hüvelyben fertőzést? Mi a további teendő?

Szex közben vettük észre, viszont azt hittük, hogy a hüvelyemből jön a vérzés, így gondtalanul folytattuk tovább az együttlétet.

Köszönöm a választ!

 
dr.Tisza Timea 2024. 07. 23. 17:26
Vérzés nem okoz fertőzést,de lehet fertőzés jele. Meg kell állapítani,honnan vérzik a páciens,és ennek megfelelően kivizsgálni.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Bence 2024. 05. 30. 12:22

Tisztelt doktornő,

Két hét múlva szeretnék menni STD szűrésre, viszont más okokból kifolyólag rendszeresen szedek Alfamin-t és Noacid-ot. A kérdésem az lenne, hogy ezek lehetnek befolyásra a teszt eredményére? Érdemes lenne addig felfüggesztenem a szedésüket?

Válaszát előre is köszönöm!

 
dr.Tisza Timea 2024. 07. 23. 16:19
Ezek a gyógyszerek a STD vizsgálatokat nem befolyásolják.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
János 2024. 05. 27. 19:19

Tisztelt doktornő!

Heteroszexuális vagyok, de volt egy orális együttlétem egy homoszexuálissal. ( aktív fél voltam.)Most gyötör a büntudat és sajnos hipochonder is vagyok. A férfi kézzel is elégített ki, miközben magát is és a hímvesszőjén már volt elő váladék. Később a hímvesszőjén hozzáförzsölte a combomhoz és a fenekemhez. ( a végbélnyílás t nem érte el, attól messze volt.) próbáltam el húzódni tőle. Megfertőződhettem Hív vírussal? Vagy valami egyéb baktériummal? Mikor érdemes std szűrést végezni? Teljesen magam alatt vagyok, kétségbe vagyok esve.

Válaszát köszönöm.

 
dr.Tisza Timea 2024. 05. 29. 13:15
Ezek közül csak az orális szex okozhat problémát,azzal viszont minden STD-t el lehet kapni, kivéve a HIV-et,az kivételesen ritkán adható át így. Az aktus után 2 héttel már lehet a húgycsőből tesztelni, 3-4 héttel pedig vérből. STD centrumot keressen fel vagy menjen bőr-nemibeteg gondozóba! Ha viszont tünetei,panaszai adódnak,akkor rögvest menjen,ne várja ki az átfutási időt. Reméljük,megúszta,de legközelebb húzzon óvszert!!!
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Nagy Fere6 2024. 05. 26. 15:26

Kedves Dr-nő.

Volt egy alkalmi kapcsolatom.

A következő tünetem van vizelési inger ánusz környéki érzékenység néha fájdalom.

Semmi ,véres vizelet vagy húgycső valladek nincs .

Elvezeskor enyhe érzékenység.

Doxicilint szedek mert huzatot kapott a fülem.

A vizelési inger már nincs .

Mit tegyek?!

STD szűrés csak akkor lehet végezni ha eltelt 10 nap az antibiotikum után .

Ha a gyógyszert már nem szedés és mondjuk erősödik a fájdalom akkor mi erre a megoldás ?!

Ill a húgycső kenet helyett a prosztata masszázs után nyert minta is jó a STD szűréshez ?!

Köszönettel:Nagy Ferenc

 
dr.Tisza Timea 2024. 05. 29. 13:20
Ebben a helyzetben azt javaslom,szedje összese 2 hétig a doxiciklint 2x100 mg adagban,és annak befejezése után 2 héttel menjen el húgycsőből levett STD tesztekre. Ha minden jól megy,addigra ettől meg is gyógyul,bármit is kapott el.
Ha panaszai nem múlnak el,akkor krónikus prosztata gyulladása lehet,ez esetben is két hetes várakozás kell a mintavételhez,ami valóban masszázs utáni vizelet és STD tesztek plusz bakteriológiai tenyésztés. Ne laborba menjen,hanem nemigyógyászhoz!
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Jónás Dávid 2024. 05. 26. 12:34

 

Üdv ugy alakult hogy el kaptam kb 2 éve a szifiliszt meg kaptam a 3 INYEGCIOT de viszont a hogy vissza vissza jartunk az akkori párommal kontroll vizsgálatok ra 1 èv után ki derült hogy meg nővekedet a szám 1/8 ra és ezzel le zárták az aktáinkat de viszont bizonyos testrèszeken dudor és zsirgombb található már akkor is mondtam hogy ott van de azt mondták hogy magától vissza húzódik de ennek már lassan fel éve és nm történt semmi sött én nm kívánom a szexet egyátalán szerepet játszat e Bene / az exem azóta ki költözött Bécsbe a hol elment orvoshoz és meg kapta a szurit és ő azóta jolvan de én hiába hívom fel nem segítenek mit tanácsol nekem mit tegyek?

 
dr.Tisza Timea 2024. 05. 29. 13:16
Menjen vissza a kezelőorvosához,és mondja el neki az új panaszait. Biztosan meg fogja vizsgálni és le fogja tesztelni. Ez alapján pedig kaphat kezelést,ha szükséges.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Andreina27 2024. 05. 26. 11:31

Kedves Doktornő!

Pár nappal ezelőtt kezdtem el érezni, hogy wc-zés utáni törléskor érzékeny a nemiszervem. Pár nap múlva már az ülés is kellemetlenné vált, így tükörben megnéztem mi lehet. A jobb oldali kisajak felső harmadában egy piros (gyulladt) kb 4-5 mm-es dudort látok. (lejjebb is van egy nagyon apró). Tapintásra a nagyobbik kellemetlen/fáj, illetve mintha viszketne, de egyéb esetben (pl. napközben) a viszketést egyáltalán nem érzem. Más tünetem nincs. 3 hónapja nem volt szexuális kapcsolatom.

Lehet fontos információ, hogy februárban fogászati kezelés miatt Augmentin tablettát kellett szednem.

Pár napja bepanthen kenőccsel kenem az érintett területet, de nem látok javulást.

Jövő hónapban tudok nőgyógyászhoz menni. Addig is szeretném kérni a tanácsát, hogy itthon mit tudnék ezzel csinálni, hogy a kellemetlen tünetek csökkenjenek/elmúljanak? Illetve mi lehet ez a gyulladás?

Segítségét előre is köszönöm!

 
dr.Tisza Timea 2024. 05. 29. 13:22
Ezt csak személyes vizsgálattal lehet eldönteni. Ne nőgyógyászt,hanem bőr-nemigyógyászt keressen fel. Az ilyesmihez a nőgyógyászok nem igazán értenek.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
István 2024. 05. 24. 02:32

Tisztelt Doktornő!

Szeretném segítségét kérni, hogy milyen vizsgálatok irányába induljak el.

Nemrég megkeresett körülbelül egy hónappal ezelőtti partnerem, hogy Ureaplasmat és 3 db magas kockázatú HPV-t diagnosztizáltak nála. Védekezés nem történt az együttlét során és orális szex is volt. Nemi szervi vagy egyéb panaszom nincsen, viszont ez idő tájt jelentkezett egy erős torok fájás, mely azóta is tart, vény nélkül kapható gyógyszerek nem csillapítják. A fent említett fertőzések okozhatnak torokban jelentkező fájdalmat? Std szűrésre kellene mennem vagy háziorvoshoz forduljak a torokfájás kapcsán?

Válaszát előre is köszönöm.

 
dr.Tisza Timea 2024. 07. 24. 22:18
Az Ureaplasmát elkaphatta, ami egyébként sok nő hüvelyében tünetmentesen is jelen van,de ha Önnek nincsen tünete,panasza,nem kell kezelni. Torokfájás hátterében nem ismert a szerepe.
HPV tesztet is csináltathat a nemi szervéről, a szájüregből is, de ezek a fertőzések férfiakban általában gyorsan és spontán elmúlnak és fájdalmat biztosan nem okoznak.
STD centrumot keressen fel, ott vannak olyan szakemberek,akik megfelelően mérlegelik a szükséges tennivalókat.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Ádám 2024. 05. 23. 08:27

Jó napot doktornő

Ezügyben tettem már fel kérdést és kaptam is választ amit köszönök is de lenne még kérdésem.

Szóval 2023 december 30-án volt egy védekezés nélküli orális aktusom prostival. 6 hétre rá minden tesztem negatív lett. A teszt után közvetlen torokgyulladásra 3 napig napi 1 szem Azi Sandoz 500mg azitromicin hatoanyagú antibiotikumot szedtem. Ezután több helyen olvastam a neten hogy 12 hét utáni teszt a biztos. Ismételtem a teszteket viszont félek hogy az antibiotikum miatt nem e álnegativ a szifilisz tesztem. Jelenleg az aktustól számolva 19 hétre illetve az antibiotikum bevételétől számolva 12 hétre van ismét egy negatív tesztem. Néztek rpr és tpha tesztet is. Elképzelhető hogy mégis szifiliszem lenne csak a teszt még ennyi idő után is álnegativ az antibiotikum miatt? Válaszát előre is köszönöm.

 
dr.Tisza Timea 2024. 05. 29. 13:27
Nem lehet álnegatív ennyi antibiotikum után, maximum kicsit később válik pozitivvá.De ennyi idő alatt már ez megtörtént volna,ha elkapta volna.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Kinga 2024. 05. 22. 16:40

Tisztel Doktornő!

Ha az STD szürés Ureaplasma sp. Pozítivitást mutatt azt kell antibiotikummal kezelni vagy valóban az a normál flora része? Tüneteim: Szeméremtest és a végbél bőröm ég de az már kb 1,5 éve melynek kivizsgálása folyamatban van (ezért csináltak std szürést)nem tudom hogy ezen tüneteket okozhatja e ez a pozítiv eredmény

Köszönöm válaszát

 
dr.Tisza Timea 2024. 05. 29. 13:12
Ez kizárólag úgy deríthető ki,ha megtörténik a festett kenet mikroszkópos vizsgálata is. Ha abban gyulladás és/vagy flóra zavar látható,akkor kezelendő. Ezért nem célszerű szakorvosi konzultáció nélkül teszteket végezni,mert abból csak a lényeg nem derül ki.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Kühn Józsefné 2024. 05. 21. 11:57

 

Kedves doktotnô! Hûvelyfertôzêsre Silver huvelytablettāt hasznāltam 7 napig , ami hasznālt is.Hûvelyflôra helyreāllitāsāt a Vagilact huvelytabletāval szeretnêm folytatni.Kêrdêsem a kôvetkezô: A silver befelyezêse utān 5_6 nappal vārhatô a menszeszem ,a huvelyflôrāt mikor kezdjem el használni ( vagilact ) mivel az 10 napos .? Silver befejezêse utān kell e napot kihagyni , hogy a huvelyflôrāt elkezdjem.Kôszônôm vālaszāt!

 
dr.Tisza Timea 2024. 05. 29. 13:10
Úgy gondolom, meg kéne vizsgálni,mi a probléma oka,ahelyett,hogy random kúpokat használ. Mégpedig STD centrumban dolgozó nemigyógyász felkeresését ajánlom,mert az első lépés tesztekkel igazolni a "hüvelyfertőzés" okát. Vaktában végzett kezelések többnyire nem oldják meg a dolgokat,csak az idő megy,és később derül ki,mit kellett volna tenni.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Xy 2024. 05. 19. 14:28

Tisztelt Doktornő!

Minden párkapcsolat előtt szükségszerű STD papirt kérni?

Tisztelettel

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 29. 13:07
Nemhogy párkapcsolat,de egyszeri szexuális aktus esetén sem árt tájékozódni ez ügyben,és amig ez nem történik meg, addig csak óvszerrel ajánlatos MINDENFAJTA szexuális érintkezést lebonyolítani,orális,anális,hüvelyi, egyaránt. Abból kell kiindulni,mintha az illető fertőzött lenne. Nem vidám,de ez a valóság.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Béla 2024. 05. 19. 13:49

Tisztelt doktornő!

Amiatt fordulók önhöz hogy orálisan 1 nappal üzenetem megirása elött. ki elégített egy idegen nő semmilyen védekezés nem volt. Az ilető aki a kielégitést elvégezte nálam, elmondása szerint tiszta volt. A történtek után azonnal meg tiszitotam magam alaposan és vizeltem is. Szeretném tudni, hogy mivel sajnos nagyon laikus vagyok, hogy történhet bármilyen nemi úton terjedő betegség? Az orális műveletettel kapcsolatban még szeretnék anyit hozzá tenni, hogy nem volt folyamatos mégis félek, hogy fogok bármi féle nemi uton terjedő fertőzést kapni? Ez csak 1x-i alkalom volt kb 1 percnél sem volt több. Továbbá az orális aktusnál nem volt semmi féle ejakuláció az illető szájában.

Kérem mi hamarabb kérek erre választ. Mert nagyon aggódom emiatt.

Válaszát előre is hálásan köszönöm!

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 29. 13:04
Orális aktussal az összes STD elkapható,ezért, különösen ismeretlen partner esetében, mindig óvszert kell használni!
Az nem érdekes,hogy az illető tiszta-e vagy sem,mert a nemi úton terjedő fertőzéseket nem a piszok,hanem kórokozók okozzák,melyeket sokan tünetmentesen hordoznak.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Péter 2024. 05. 15. 23:21

Tisztelt Doktornő!

1, Ha kezemmel kényeztettem egy hölgyet akinek valamilyen STDje van és hüvelyváladék került a kezemre amin kisebb nyílt seb/vágás van, azzal megfertőzödhettem?

2, Ha kezemmel kényeztettem egy hölgyet akinek valamilyen STDje van és hüvelyváldék került a kezemre majd a kezemről a péniszem húgycsőnyílásásába az óvszer felhelyezése előtt, azzal megfertőzödhettem?

2-B, A hölgy kézzel történt kényeztetése után és pénisz megérintése (óvszer felhelyezése) előtt kellene kezet mosni a fertőzések elkerülése érdekében?

3, Ha nekem van valamilyen STDm és megtörtént az első aktus, levettm az óvszert, és csak jól letöröltem a péniszem papírzsebkendővel (nem mostam le szappanos vízzel), van rá esély hogy a következő aktusnál (újra óvszert húztam) átadtam az STDt a hölgynek?

3-B, Le kellene mosni szappanos vízzel a nemi szerveket két aktus között a fertőzések elkerülése érdekében?

4, Ha valamilyen STDm van, aktus után levettem a óvszert, majd alsónadrágot húztam de utána 5-10 perccel még folyt ki átlátszó folyadék a péniszből, a hölgy viszont meztelenül aludt, akkor ha még egymáshoz bújtunk, az alsónadrágon levő váladékkal történt érintkezés miatt megfertőzöhetett a hölgy?

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 29. 13:02
Tisztelt Doktornő!
1, Ha kezemmel kényeztettem egy hölgyet akinek valamilyen STDje van és hüvelyváladék került a kezemre amin kisebb nyílt seb/vágás van, azzal megfertőzödhettem? Igen. Szifiliszt, herpeszt, HPV-t elkaphatott.
2, Ha kezemmel kényeztettem egy hölgyet akinek valamilyen STDje van és hüvelyváldék került a kezemre majd a kezemről a péniszem húgycsőnyílásásába az óvszer felhelyezése előtt, azzal megfertőzödhettem? Ez már eléggé közvetett út, nem gondolnám,de ha különösen peches,akkor fentieken kívül gonorrhoe,chlamydia és mycoplasma fertőzést is elkaphatott.
2-B, A hölgy kézzel történt kényeztetése után és pénisz megérintése (óvszer felhelyezése) előtt kellene kezet mosni a fertőzések elkerülése érdekében? Ha úgy véli,reális esélye van a fertőzésnek, a partner pl drogos,prostituált,promiszkuus, szemmel látható tünetei vannak, folyás,seek,növedékek, akkor igen (de még jobb,ha bele se kezd a szerelmi légyottba...)
3, Ha nekem van valamilyen STDm és megtörtént az első aktus, levettm az óvszert, és csak jól letöröltem a péniszem papírzsebkendővel (nem mostam le szappanos vízzel), van rá esély hogy a következő aktusnál (újra óvszert húztam) átadtam az STDt a hölgynek? Nem
3-B, Le kellene mosni szappanos vízzel a nemi szerveket két aktus között a fertőzések elkerülése érdekében? Ha óvszert használnak,nem,és ez egyébként sem véd meg semmitől.
4, Ha valamilyen STDm van, aktus után levettem a óvszert, majd alsónadrágot húztam de utána 5-10 perccel még folyt ki átlátszó folyadék a péniszből, a hölgy viszont meztelenül aludt, akkor ha még egymáshoz bújtunk, az alsónadrágon levő váladékkal történt érintkezés miatt megfertőzöhetett a hölgy? Nem.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Tony 2024. 05. 15. 21:58

Üdvözlöm!

9 éve HIV fertőzöttként élek. Amikor elkaptam akkor szifilisszel is diagnosztizáltak és kezeltek is (a HIVre természetesen minden nap szedem a gyógyszert). Pár napja újra diagnosztizálták nálam a szifiliszt. A jelenlegi párommal több mint két éve vagyunk együtt, ő se, én se voltam/voltunk mással. Neki ilyen vagy hasonló betegsége nem volt korábban sem. Hogyan lehetséges, hogy újra kialakult nálam a betegség? Ez a másik betegségem miatt komplikáltabb az én esetemben, vagy mindenképp kérdéses a harmadik fél volta?

Köszönöm válaszát!

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 29. 12:57
Ha Önnek korai fertőző szifilisze van,akkor azt Ön aktuálisan elkapta valakitől. Ez biztos,nem kérdés. A partnerét ugye kezelik? Ez kötelező és ajánlatos is,különben tőle újra elkaphatja. Forduljon STD centrumhoz,ahol szakszerű ellátásban részesül!
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Eszter 2024. 05. 15. 18:54

 

Tisztelt Doktornő! 49 éves nő vagyok.Január eleje óta vannak panaszaim. Bő, zöldes, bűzös folyás, csípő, égő érzés, fájdalom a hüvelyben. Decemberben kezdődött egy kapcsolatom, felelőtlenek voltunk, nem védekeztünk megfelelően.Több alkalommal streptococcus agalactiae tenyészett ki. Január eleje óta 5 féle antibiotikumot szedtem, 5 féle hüvelykúpot használtam , 2 féle hüvelykrémet és kúpokat a flóra helyreállítására. Előző orvosom azt mondta, nem nemibetegség , a kórokozó megvan, csak valamiért nem hat rá a gyógyszer. A kezelések alatt volt hogy valamivel kevesebb tünet volt, de panaszok folyamatosan voltak. Most új magánorvosom van, ő írta fel az 5.antibiotikumot, ugyanis olyan gennyes folyásom volt, hogy nem tudott rendesen megvizsgálni. Azt mondta, hogy muszáj azonnal szedni rá gyógyszert, utána Std vizsgálat lesz. A panaszaim most csökkentek sokat, viszont attól félek, hogy ez csak átmeneti, amíg hat a gyógyszer.2 hét múlva megyek hozzá vissza. Ő csinál ilyen vizsgálatot, a Synlabhoz küldi a mintát, viszont nagyon drága. Az lenne a kérdésem, hogy Ön szerint, ha bőrgyógyászaton, állami kórházban csinálják ingyen a vizsgálatot, az ugyanolyan alapos, megbízható lehet, mint a Synlabnál? Sajnos eddig is sokba került a rengeteg szer, amit kaptam, viszont nem akarok kockáztatni. Már szedtem minden hatóanyagú gyógyszert, mégsem gyógyultam meg. Lelkileg már nagyon megvisel ez az 5 hónapos fájdalom, folyás stb. Így nem lehet élni. Van olyan beteg, aki nem gyógyul fel ezekből a tünetekből? Válaszait előre is köszönöm. Eszter

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 29. 12:55
Nem az a lényeg,hogy állami vagy magán orvos látja el, hanem az,hogy STD területén járatos bőr-nemigyógyász és ne nőgyógyász legyen. Tehát állami vagy magán STD centrumot vagy bőr-nemibeteg gondozót keressen fel. Természetesen tesztelni csak akkor lehet,ha már minimum két hete nem szed antibiotikumot,nem használ kúpot!!!!
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
S.Botond 2024. 05. 14. 20:21

Kedves Doktornő!

10 héttel ezelőtt volt egy kockázatos aktusom. 2 hétre rá minden negatív. (gonhoerra,chlamydia,hiv,szifilisz) 9.héten végzett hiv,szifilisz,hepatitis negatív. A 2. teszt előtt 4 héttel fejeztem be a 3 héten át más okból szedett Sumetrolim szedését. A teszt után 5 nappal különböző kiütések jelentek meg a könyökhajlatban és a vállamon amit a tarkón és a hónaljban izom/nyirokcsomó duzzanat is kisér. Vérből, laborban vizsgálták, de lehet hogy a szifilisz vagy más nem volt kimutatható? Szükséges lehet még valamilyen STD vizsgálat vagy annak ismétlése? Merre induljak? Nagyon aggódom. Köszönöm a válaszát.

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 29. 12:52
Ha menet közben nem volt senkivel szexuális kapcsolata,akkor nem valószínű,hogy bármi ilyen probléma lenne,amennyiben a tesztjei az említett időpontokban negatívak lettek. A kiütésekkel forduljon bőr-nemigyógyászhoz, ha a kolléga szükségesnek érzi,megismétli majd a vérteszteket,de ezer más oka is lehet a kiütéseknek.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Babóka 2024. 05. 14. 17:55

Kedves Doktornő!

Azt szeretném kérdezni, hogy ureaplazma urealiticum és mykoplazma hominis-ra szedett 10 napos doxyciclin kúra után mikor végezhető kontroll teszt leghamarabb? Az antibiotikum beszedes után 10 nappal Pcr tesztet végeztek nálam, amik már negatívak lettek. Dns nem mutatható ki. Ez elégséges, megbízható? Javasolt esetleg később még kontroll teszt? A kontroll teszt lapon mycoplasma genitalium volt írva negatívként, ez azt jelenti hogy a mycoplasma hominis miatt sem kell akkor aggódnom? Vagy azt külön kell tesztelni? Illetve sajnos az antibiotikum kúra alatt nem szedtem probiotikumot, és alhasi, comb, fenék részen szúrkálódást éreztem a gyógyszer után. Ezután javasolták, és most elkezdtem két napja a lactinelle kemény huvelykapszulat és a szájon át szedhető femina pro plusz kapszulát. Enyhülést érzek. Ezek a tünetek az antibiotikum miatt jöttek elő valószínűleg? Nagyon Köszönöm a segítségét!

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 29. 12:49
A Mycoplasma hominis és genitalium két teljesen különböző kórokozó, a kezelésük is eltérő.Nagyon nem mindegy,melyikről van szó.
Ureaplasma és Mycoplasma hominis szex nélkül is visszatérhet, mert a hüvelyflóra részei,a Mycoplasma genitallium ezzel szemben egy szexuális úton terjedő fertőzés. Ha tesztek negatívak,akkor jelenleg nincs teeendő,ha paansza lesz,akkor kell újra vizsgálni. A szúrkálódással kapcsolatban úgy vélem,semmi köze a kezeléshez.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Dénes 2024. 05. 13. 15:30

Tisztelt Doktornő!

A tegnapi napon hirtelen felindulásból elmentem egy erotikus masszőr lányhoz. (első és az biztos, hogy utolsó alkalom volt...)

A lány tiszta volt és igényes, semmilyen nemi vagy más betegség külső jele nem volt rajta. Már évek óta ebben a "szakmában" dolgozik - fontos, hogy nála nincs penetratív szex, csak kölcsönös orális szexet (szájba élvezés nélkül) vállal.

Megkérdeztem és azt mondta, még soha nem volt nemibetegsége és két havonta jár szűrésre, utoljára 3 hete volt.

A masszázs védekezés nélküli orális szexel végződött. Már közben is ott volt bennem a paranoia STD miatt, ezért mondjuk úgy az én részembe "nem nagyon vetettem bele magam", nem nyeltem a nyálamat közbe (nem tartott sokáig a dolog), a végén pedig kimostam a számat illetve lemostam a nemiszervemet antibakteriális szappanal és szájvízzel.

A kérdésem az lenne, hogy milyen nemi betegségektől kell tartanom egy ilyen kontaktus után, illetve a magam megnyugtatása végett mennyi idő múlva menjek el és milyen szűrésre? Esetleg a jelen pillanatban tehetek e bármit megelőzés végett? (Azon kívül, hogy többet nem csinálok ilyet)

Előre is köszönöm a válaszát!

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 29. 12:46
Orális szex révén bármilyen nemi úton terjedő fertőzést (STD) el lehet kapni.Ebben az esetben majd a húgycsővéből és a szájából is kell mintákat venni,plusz vérvétel. A nyálkahártya mintákat az aktus után két héttel, a vérvételt minimum 3 héttel kell megejteni,de van,ami csak 6 hét múlva jelzi a fertőzést pl. a hepatitis B teszt. Erre azonban az 1985 után születetteket oltják,úgyhogy ez nem valószínű. HIV fertőzés sem igazán szokott ilyen módon terjedni,azonban a szifilisz,tripper,chlamydia, mycoplasma, herpesz és HPV elkapható. Sajnos,a partner külleme,ápoltsága nem függ össze a fertőzési esélyekkel.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Ricsi 2024. 05. 12. 20:11

Üdv

Érdeklődnék hogy a tripper csak orvosi kezeléssel gyógyítható?

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 29. 12:41
A tripper egy bakteriális fertőzés,kizárólag orvos által beadott vagy felírt antibiotikumkkal gyógyítható.Ha tünetei spontán csökkennek is,a fertőzés akkor sem szűnik meg,Ön beteg és fertőző marad.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Anonim 2024. 05. 11. 23:06

Tisztelt Doktornő!

Milyen veszélyekkel járhat az, ha szájüregi panaszaim (afta, sebek) vannak és a partneremet orálisan elégítem ki?

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 29. 12:40
Ha a szájában sebek vannak,akkor Ön sokkal fogékonyabb bármilyen fertőzésre,közte STD-kre is a száján keresztül. Szifiliszt,trippert,chlamydiát, mycoplasmát, herpeszt,HPV-t is elkaphat.Nem javaslom,maximum óvszer használata mellett.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Xx 2024. 05. 11. 23:03

Tisztelt Doktornő!

A hüvely fájdalmát mi okozhatja, ha nem tenyésztett ki semmilyen baktérium, és nincsen semmilyen nemi betegség?

Folyamatosan írritáltnak, pirosnak látom a külső hüvelyt.

Emellé társul égő, csípő érzés, égető vizelés, folyamatos diszkomfortérzet.

A vizelettenyésztést negatív.

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 29. 12:38
Hüvely flóra zavar, Ph eltérés, allergia és még sok más oka lehet.Keressen fel egy STD centrumot,melyben bőr-nemigyógyászok és nem nőgyógyászok dolgoznak, ők értenek a problémához igazán.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
- 2024. 05. 11. 23:02

Tiszelt Doktornő!

Ha orális úton kapok el pl Chlamydiat, akkor a tünetek csak azon a helyen jelentkeznek ahol a fertőződés történt?

Tehát jelen esetben a szájüregben? A hüvelyben nem okoz panaszt, nem lesz kimutatható?

Ugyanannyi esély van elkapni orálisan std-t mint “normál” közösülés során?

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 29. 12:37
A tünetek mindig ott jelentkeznek,ahova a kórokozó bekerült. Orális illetve anális fertőzések gyakran tünetmentesek,de a fertőzött fertőzhet tovább,így akinek átadja,annk már lehetnek tünetei. Igen,orális szex révén pontosan ugyanakkora esély van bármilyen STD-t(szexuális úton terjedő betegséget, fertőzést) elkapni.Ezért fontos az óvszer haszanálata orális szexhez!
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Judy 2024. 05. 10. 18:02

Tisztelt Doktornő!

Citológiai vizsgálatomkor az elmúlt két alkalommal is az eredmény Gardnerella és gyulladás, amire kaptam Fluomizin hüvelytablettát majd lactinelle hüvelykapszulát. Vettek kenetet STD szűréshez, aminek az eredménye még nincs meg. Viszont érdekelne mivel a férjemnek nem írtak elő kezelést honnét lehet tudni hogy ő nem fertőzött-e. Ok hogy én kezelem magam, de ez nem lehet így egy örök körforgás, mivel a férfiaknál nincs tünet!? Hogy derül ki akkor hogy minden rendben van nála, neki is kellene STD szűrés mindenképp vagy csak akkor ha nálam pozitív lesz az STD eredmény?

Köszönöm a válaszát előre is. Tisztelettel Z.Judy

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 29. 12:35
A Gardnerella a férfiakat nem érinti,de ha a STD tesztekből valami pozitiv lesz,akkor a férjét is kell majd kezelni.
Illetve, az sem árt,ha ő maga is elmegy kivizsgálásra. A gyulladás arra utal,hogy a Gardnerella mellett még lesz ott valamilyen más kórokozó. Ha mindkettőjüket kivizsgálják, célzottabb és pontosabb lesz a kezelés.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Nikolett 2024. 05. 09. 16:06

Kedves doktornő!

Ma jött meg a citológia eredményem a kórházból, ahol P2-és eredményt kaptam. Azon belül mondta hogy bevan x-elve a gyulladás és a Gardnerella. A Klion-D 100 hüvelytablettát írt fel az orvos. Nemtudom mióta lappanghatott a gardnerella bennem de esetleg ha nem lett időben észre vedve akkor van ennek valami veszélye ? A másik kérdésem meg hogy, ilyen esetben a partnert is kezelni kell?

Válaszát előre is köszönöm.

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 22. 11:37
A P 2-es citológia sajnos egy elavult leletezési eljárás, ebből túl sok minden nem derül ki. Ami a Gardnerellát illeti, ez a kórokozó konkrétan a citológiai kenetben nem látható, csak az látszik, hogy a normális hüvelyflóra helyett egy bakteriális vaginózis nevű állapot van a hüvelyben. Ennek kezelésére a Klion D 100 önmagában nem elegendő. Forduljon STD centrumba nemigyógyászhoz, aki tudja, mi a teendő. A partnert kezelni nem kell. Viszont érdemes mindkettőjüknél STD szűrést végezni, mert a bakteriális vaginózis mögött állhat STD fertőzés is.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Nora 2024. 05. 07. 02:56

Tisztelt Doktornő!

Egy kollégám csókkal próbálkozott, melyet nem viszonoztam, de így is sikerült kellően érintkeznünk. Állítása szerint több éve nem volt semmilyen partnere, csináltunk egy patikában kapható HIV gyorstesztet, mely negatív lett. Ez meg is nyugtatott volna, de az eset után 2 héttel influenza szerű tüneteim jelentkeztek. Van esély a fertőzésre? Véres ízt nem éreztem a csók közben. A másik probléma, hogy a negatív teszt után a párommal védekezés nélküli szexuális kapcsolatot létesítettem, ez egy héttel az eset után történt. Ha esetleg mégis megfertőződtem, egy héttel utána már továbbadhattam a páromnak?

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 10. 14:29
Egészen biztos,hogy egy csókkal nem kapott el HIV fertőzést. Nyugodjon meg,ennek az esélye nulla. Fölösleges emiatt tesztelnie és nyilván a partnerét sem fertőzheti meg.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Fanni 2024. 05. 06. 15:59

Jó napot kívánok!

Hiv antigén tesztet többször is elvégeztettem egymás után, mindig negatív lett, viszont az érték majdnem minden alkalommal emelkedett. Először 0.29, majd, 0.37 és végül 0.39 lett. Mitől lehetséges ez? Illetve ez problémát jelez vagy nem kell ezen aggódnom és minden rendben van?

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 10. 14:30
A HIV tesztelésnél az antigén és az ellenanyag tesztek esetében a leleten szereplő számnak semmi jelentősége nincsen.Kizárólag az a lényeges,hogy negativ vagy pozitiv az eredmény.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Anonymus 2024. 05. 06. 09:46

Tisztelt Doktornő!

Lassan 3 éve jelent meg nemi herpesz, aktív tünetem viszonylag ritkán van, ugyanakkor kizárólag a HSV megjelenése óta tapasztalok intim együttlétet követően szakadást a hüvelynyílásnál intim együttlétet követően (más élethelyzetben nem jött elő). Nem fájdalmasnak, inkább kellemetlennek mondanám ezt a tünetet, jellemzően 2 nap alatt gyógyul. Külföldi oldalokon posterior fourchette tears-ként hivatkoznak rá és a leírások szerint a HSV okozhatja, hogy a terület idegei valamiképp károsodtak. Kívülről mindennap gátolajjal, illetve körömvirág kenőccsel masszírozom a bőrt. Lehet erre valamilyen kezelés vagy gyógyszer, amely segíthet a szakadás megszüntetésében?

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 10. 14:34
Nem ártana tisztázni,hogy a tünetét a herpesz vagy sem okozza. A kezelés ugyanis ettől függ. Ezt úgy lehet megvizsgálni,ha STD centrumban herpesz tesztre a tünetes területről a tünet jelentkezése után 72 órán belül mintát veszünk. Ha beigazolódik,hogy a herpesz okozza a problémát,gyógyszert kell szedni. Forduljon STD centrumba nemigyógyászhoz,hogy a végére lehessen ennek járni.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Sándor 2024. 05. 05. 12:36

 

Tisztelt Doktornő! Olyan kérdéssel fordulnék önhöz,hogy lassan 2 hónapja volt egy lánnyal oràl sex kapcsolatom, én csak a fogadó fél voltam óvszer nélkül. Elmentem urulógushoz mivel bűzös fájó volt a makkom ès a heréim is fájtak, majd hugyúti fertőzésre gyanakodva kaptam levoxa 500mg 7 szemes gyógyszert. Az első pár napban a gyógyszer hatása érezhető volt utánna szinte 1 hónapig minden mellékhatása megvolt a gyógyszernek. Visszamentem a doktorhoz mivel a here makk fájdalom közel két hónapja ugye nem múlik erre aztmondta h semmi probléma csak túlaggódom. Félek, hogy valami komoly gond lehet esetleg másnak tovább adok valamit. Ön szerint ez elmúlhat a jövőben vagy keressek fel szűrést ? Esetleg otthoni gyorsteszteljem magam ? köszönöm

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 10. 14:37
MIvel Ön eleve tudta,hogy valamilyen szexuális úton terjedő fertőzése lehet,célszerű lett volna rögvest nemigyógyászhoz fordulni. Az urológusok nincsenek felkészülve az ilyen problémák ellátására. Azonnal kenetet kellett volna nézni, labortaóriumi teszteket kellett volna végezni, ahelyett,hogy vaktában kap egy antibiotikumot, Sürgősen menjen bőr-nemibeteg gondozóba vagy STD centrumba,és amig meg nem gyógyult,mellőzze a szex minden formáját. A jövőben pedig orális aktushoz is használjon óvszert.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Egy beteg 2024. 05. 01. 21:30

 

Tisztelt Doktornő! Neuroszifilisz gyanúja miatt vettek tőlem vért TPHA szerológiához. A negatív eredmény 4 nap után kiállításra került. Az idegrendszeri tüneteim egyre erősebbek. Félek, hogy mégis szifilisz által okozott agyhártyagyulladásom van. Kihez tudnék fordulni segítségért? Lehet ezt még kezelni? Bízom gyors válaszában. Köszönöm .

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 10. 14:39
A neuroszifilisz kivizsgálása nem csupán vértesztből áll. Neurológus által levett gerincfolyadékot is vizsgálni kell,továbbá fontos,hogy mikor hogyan kezelték Önt a szifilisze miatt. Forduljon STD centrumba,ahol ezt a komplex kivizsgálást le tudják bonyolítani.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Linda 2024. 05. 01. 12:11

Tisztelt Dr nő!

Az lenne a kérdésem hogy az Ureaplasma kiújulhat? Voltam kezelve én is és a párom is utána negatív tenyésztés is volt,viszont most újra kellemetlen pisilni,így aggaszt a dolog. Olvastam hogy a huvelyflora normál része is lehet,szóval ha megborult a floram lehet hogy elszaporodott.Ilyenkor mindig antibiotikumos kezelés kell? Azt nagyon nem szeretnék már.

Köszönöm a választ.

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 10. 14:41
Igen,kiújulhat. Először meg kel vizsgálni,hogy valóban erről van-e szó,és a lelet birtokában dönteni a teendőkről.Nem PCR teszttel,hanem tenyésztés és rezisztencia vizsgálattal.Forduljon STD centrumhoz,ahol nemigyógyászok szakszerűen tudnak ezzel foglalkozni.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Babó 2024. 04. 30. 13:02

Kedves Doktornő!

Antibiotikumos kezelés után (ureaplasma/mycoplasma), milyen hüvely és bélflóra erősítőt ajánl? Melyik a leghatékonyabb? Nem ismerem ezeket, nem tudom mi lenne a legjobb.

Köszönettel!

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 10. 14:43
Ez sok mindentől függ, az Ön aktuális flórájától, eddigi kezeléseitől,életkorától, egyéb betegségeitől és szedett gyógyszereitől. Ezen információk hiányában én sem tudok többet mondani,mint egy patikus.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Frida 2024. 04. 29. 22:53

Kedves doktornö!

Ureaplasmat el lehet kapni úgy, ha oralisan elégítem ki a férfit?

Ureaplasmat diagnosztizaltak nálam vizeletböl, hüvelyben és a méhnyakban ez a baktérium nem volt megtalálható. Lehetséges ez?

20 napra kaptam Doxyhexal 100mg (1-0-1). Sokan mondjak, hogy nehez kiirtani ezt a bakteriumot.

Válaszat elore is koszonom.

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 10. 14:45
Úgy,hogy Ön a partnertől orálisan elkapja,nem fog a fertőzés a nemi szerveire ráterjedni. Orális szexhez húzzon minden esetben óvszert. Ha nem boldogulnak a kezelésével,forduljon nemigyógyászhoz.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Anna 2024. 04. 29. 12:55

Kedves Doktornő!

A Doxyciclin 200 mg al antibiotikum mennyi idő alatt szívódik fel hatásosan? Egy hányás hasmenéses vírus (1 napos) terjed a baráti társaságunkban, és 7 napja szedem a gyógyszert, még van hátra 3 szem. Meg lehet szakítani esetleg egy napra a kezelést ? (Ureaplasma/mycoplasma miatt szedem) Hány óra alatt szívódik fel a gyógyszer? Ha 1-2-3 óra eltelik a gyógyszer bevételtől es közben nincs hasmenés vagy hányás az már hatásosnak bizonyul? Ha utána van hasmenés vagy hányás az mar nem veszélyezteti a hatásosságot? Köszönettel!

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 10. 14:47
Ha ez ahelyzet,nem tehet mást,mint megvárja,mig elmúlnak a gyomor-bél panaszai.A kezelés után két héttel úgyis kell egy kontroll vizsgálat, ott majd elválik,hogy a malőr ellenére sikerült-e megszabadulnia a fertőzéstől vagy sem.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Fényes Napsugár 2024. 04. 25. 20:13

Tisztelt Doktornő!

Az előző párommal volt már ureaplasma urealyticum kórokozóm, tetracyclinnel kezelték, de kontroll tesztet nem végeztek.

Most viszont Elmentem egy “nagy” std szűrésre és a következőket állapították meg: ureaplasma urealyticum 10.5, mycoplasma hominis 10.5, streptococcus agalactiae. Tünetem nincsen, csak szűrést szerettem volna végezni. 3 éve vagyunk együtt a mostani párommal és neki sem volt ezalatt tünete. Azt szeretném kérdezni, hogy ezt a 3 kórokozót kizárólag szexuális úton lehet elkapni? A 10.5 jelzés mit jelent? Ezek lehetnek teljesen tünetmentesek hosszabb időn át? Most Doxyciclin gyógyszert kaptunk rá mindketten. A neten olvastam, hogy ezek a kórokozók nem klasszikusan szexuális úton terjedő baktériumok. Illetve hogy a hüvely flóra része is lehet, és elszaporodhat. Félre lépést jelentenek ezek vagy egy tünetmentes visszatérő baktériumról is lehet szó? Illetve mire figyeljek oda? Köszönöm a segítségét!

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 10. 14:49
Ezeket a baktériumokat csak tünet panasz esetén kell kezelni illetve ha kenetében gyulladás vagy bakteriális vaginózis látható ezen laboratóriumi leletek mellett. Ha a kezelő orvos ezeket a tényezőket figyelembe véve döntött a kezelésről,akkor bizonyára meg fog oldódni a probléma.Ha nem,úgy forduljon nemigyógyászhoz.
10.5 egy mérőszám, a kórokozó mennyiségét mutatja.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Anonim 2024. 04. 24. 17:29

Tisztelt Doktornő!

Tegnap észrevettem a makkomon egy fehér hólyagszerű pár miliméteres pontot, nem fáj, nem érzékeny, nem viszket, nem kiemelkedő. Mi lehet ez? Elmúlik magától vagy bekenjem betadinnal? Mit javasol?

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 10. 14:51
Egyelőre ennyi információból nem tudok véleményt alkotni.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Gábor 2024. 04. 23. 20:08

Tisztelt Doktornő!

A napokban nemi aktusom volt egy hölggyel, aki későbbi tudomásom szerint több partnerrel is volt kapcsolata. Mivel ittas állapotban voltunk elfelejtődött sajnos a helyes védekezés. Nincsenek egyenlőre tüneteim viszont aggódok az egészségem miatt. Mi az amit, ebben az esetben most tennem kellene? Van esetleg gyógyszer rá, ha a közelmútban történt és, ha igen hol lehet beszerezni? Ajánlott-e vizsgálaton részt venni és ezt mennyi idő elmúltával?

Válaszát előre köszönöm!

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 10. 14:53
Vizsgálat nélkül gyógyszert bevenni nem célszerű és nincsen olyan gyógyszer,ami mindenre is jó. STD kivizsgálást kérjen STD centrumban vagy bőr-nemibeteg gondozóban. Az aktus után 3 héttel már nagyjából minden fontos teszt elvégezhető.Addig ne szexeljen védekezés nélkül senkivel,mert ha elkapott valamit,azt tovább is adhatja, még ha nincsenek is tünetei,panaszai.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Szasza 2024. 04. 22. 17:23

Kedves Doktornő!

Lombik programban vagyunk és endometrio biopsziával kiderült, hogy bakteriális fertőzésem van, ami a súlyos gyulladást okozott nálam! Kaptunk antibiotikumot mind a ketten a férjemmel! Ez után a férjem elment kenet vételre és az eredmény az alábbi: Atopobium vagine pozitív, A beküldött mintában atopobium vagine nukleinsav kimutatható. A kórokozó mennyisége a beküldött minta 1 ml-jében nem haladja meg a 10^8 kópiát! Eredmény <2500000 Kérdésem, hogy ebben az esetben szükség van további kezelésre? Hova forduljunk ezzel? Köszönöm

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 10. 14:55
Ezt leginkább a lombik programhoz felkészítő orvosnak kellene tudnia,de ha ő nincsen képben, akkor STD centrumban nemigyógyász tudja Önöket eligazítani,azonban minden előző vizsgálati eredményre és információra szükség lesz ehhez,mert ez nem egy szokványos probléma.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Kismedve 2024. 04. 22. 16:44

Kedves Doktornő,

Köszönöm szépen vàlaszàt. Igen, gondolom, hogy megfelelő labor végezte el a vizsgàlatot (nőgyógyászati centrum) . A trychomonas ablak ideje 7 nap?( Ezt olvastam)

Akkor két hét (utolsó együtt lét) - három hét után (első együttléttől szàmítva) megbízható az eredmény Ön szerint.

 
dr. Tisza Timea 2024. 05. 10. 14:56
Szerintem legjobb,ha ezeket a kérdéseket a kezelőorvosnak vagy a vizsgálatot végző labornak teszi fel. Ők konkrétan tudnak válaszolni,én általánosságban.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Anti 2024. 04. 21. 20:46

Tisztlelt doktornő!

Voltam a napokban vérvételes HIV szűrésen. A leleten az áll, hogy HIV-1,2 antitest, HIV-1 antigén / CMIA (Abott) | Eredmény: 0,08 | Minősítés: negatív.

Azért kérdezem, hogy megnyugodhatok-e, mert bár látom, hogy negatív a minősítés, viszont az eredmény 0-tól különböző.

 
Dr. Tisza Timea 2024. 04. 22. 16:07
Igen, megnyugodhat, ez a szám nem jelent semmit. Az utolsó olyan kapcsolat után minimum 3 hetet kell várni a vérvételig, ahol fertőzést kaphatott.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Orsi 2024. 04. 20. 17:32

Kedves Doktornő,

Volt egy kilengésem s nem védekeztem. A hüvelyfolyàsom színe, állaga megvàltozott (de nem volt semmilyen szaga) s a hasam fájt, éreztem, hogy gyulladás lehetett . Három hét után elvégeztem a vizsgálatokat gono, chlamydia, trychomonas. Minden negatív lett kivétel a gardnerella. Három csillaggal s a méhnyakszàjszűrés eredménye kimutatta a gyulladást (polyneurophile elszaporodàsa) s szintén a gardnerellàt. Kaptam rá kezelést (metrodinazole kúp formàban). Nem múlt el. Nem rég (8 héttel a fertőzés után) újból megcsinàltattam a chlamydia et gono-t. Negatív. A trychomonas - t és gardnerellàt nem tudtam mert megjött. Az lenne a kérdésem, hogy Ön szerint megbízható - e a trychomonas negatív eredménye ami három héttel az aktus után készült s valóban csak a gardnerella ami okozta a problémát ? S még annyit, hogy spirált használok.

Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelettel,

Orsi

 
Dr. Tisza Timea 2024. 04. 22. 16:11
Ha megfelelő laboratórium végezte a teszteket, akkor az eredmény megfelelő. A Gardnerella kezelése metronidazol kúppal viszont egészen biztosan nem megfelelő. A spirál hajlamosít felszálló fertőzésekre, úgyhogy mindenképpen célszerű lenne kezelni a problémát STD centrumban.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Károly 2024. 04. 19. 19:59

 

Tisztelt Doktornő! Kisfiam talált a parkban használt óvszert elkaphat bármilyen fertőzést a legnagyobb baj hogy a szájához érintette mire adaértem azt hitte lufi,előre is köszönöm a választ!

 
Dr. Tisza Timea 2024. 04. 22. 16:13
Üdvözlöm, a legtöbb STD kórokozó néhány órán belül elpusztul a szervezeten kívül, ezért nem valószínű, hogy ily módon bármit elkapott volna.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Xy 2024. 04. 19. 19:07

Tisztelt Doktornő!

Ha jól értelmezem, akkor az antibiotikumos kezelés mellett folyamatosan alkalmazandó a hüvelyi és/vagy bélprobiotikum, gombaölő szer?

Ezek akadályozzák meg, hogy ne gombásodjak el, és ne legyen belőle BV vagy bélprobléma?

 
Dr. Tisza Timea 2024. 04. 22. 16:14
Igen, ezek jótékony hatásúak, érdemes használni őket, de ezek hiányában sem feltétlenül alakul ki efféle mellékhatás. Egyéni hajlamon is múlik.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Anonym 2024. 04. 18. 16:40

Volt egy alkalmam egy prostituáltal azonban sikerült egy jó kis bőrgombát összeszednem. Bőrgombára jó a gentamicin wagnerkenőcs esetleg?

 
Dr. Tisza Timea 2024. 04. 22. 16:16
Egyáltalán nem. Ez a kenőcs bakteriális fertőzés kezelésére szolgál. Gomba ellen Canestent lehet pl. használni, ami vény nélkül kapható. Már ha egyáltalán valóban gombája van. Nem tudom, ezt ki állapította meg.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Anonim 2024. 04. 17. 21:30

 

Bocsánat hogy megint írok ezzel kapcsolatban de ön szerint ha 2 szer is negatívak lettek a hugycsőböl és vizeletből vett minták és az óvszer végig rajtam volt orális szex közben akkor nem kell több std teszt? Bőrgyógyász mondta hogy nincs stdm és hogy urológushoz menjek a nehézkes vizeléssel viszont én nem említettem ezt a prostituáltas ügyet lehet azért nem vette komolyan a helyzetem? Én nem tudom ha bízhatok e ezekben a tesztekben.Eléggé bizonytalan és kétségbe esett vagyok.Válaszát előre is köszönöm

 
Dr. Tisza Timea 2024. 04. 22. 16:18
Nem tudom, melyik labor nézte a mintáit. Ha megbízható mintavételt és vizsgálatokat szeretne, várjuk a Belvárosi Orvosi Centrumban STD szakembereinkhez.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Tamás 2024. 04. 17. 20:03

Tisztelt Doktornő!

Haemophilus parainfluenzae nevű baktériumot állapítottak meg PCR-es tenyésztés után.

Tetracyklinekre érzékeny. A Doktorúr 10 napos Doxy kúrát írt elő.

A tünetek nagy része elmúlt,viszont kb másfél -2 naponta még mindig érzek fájdalmat vizelésnél illetve ilyenkor szokott váladékozni is. Előfordulhat ,hogy nem volt sikeres az antibiotikum kúra? Jövőhéten megyek egy új tesztre.

Válaszát előre is köszönöm!

 
Dr. Tisza Timea 2024. 04. 22. 16:19
Igen, lehetséges, hogy nem volt elég. Azonban az utolsó gyógyszer bevétele után minimum 2 hetet kell várni a kontrollig, ui., ha nem telik el elég idő, álnegativ eredményt kaphat. Javaslom, hogy STD szakemberhez forduljon.
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
Anna 2024. 04. 16. 20:40

Tisztelt doktornő!

Páromnak nemi szervi szemölcse van.

Meztelen szokott aludni. Mennyi az esélye annak, hogy az ágynemű által elkapom?

 
dr. Tisza Timea 2024. 04. 17. 13:26
Minimális, de miért nem kezelteti?
Dr. Tisza Tímea a Belvárosi Orvosi Centrum Igazgató főorvosa, bőr- és nemigyógyász szakorvosa
<12...13...7576>
Kövess minket