Tisztelt Doktornő!
Hemophilius parainfluenza intim területen mennyire makacs kórokozó? Mennyire veszélyes?
Sajnos elkaptam és semmilyen épkézláb írást nem találtam róla…
Köszönöm előre is!

Üdvözlöm! 6 napja történt egy orális szex ( én kaptam, nem adtam ) külföldön egy ismeretlen hölgyel. Sajnos nem védekeztem ( az aktusba se kellett volna részt vennem... ) és nem történt ejakuláció. Körbe vagyok metélve, és érdeklődnék, Ön szerint ilyen esetben célszerű-e HIV szűrést is csináltatni 2 hét múlva ha eltelik 3 hetes ablakidőszak? Ebben az időszakban átadhatom, ha esetleg valamire pozitív leszek? Át tudom adni a fertőzést párkapcsolatban, együttélés során puszival, egy pohárból ivással, hasonló élethelyzettel? Nincs tünetem az eset óta és soha nem volt ilyen betegségem. Szörnyen félek hogy fertőzök! Köszönöm!

Pozitív lett az ureaplasmam amire kaptam gyógyszert én is és a párom is(Klacid 500 mg 7 nap). Én beszedtem de nem érzek javulast(vissza kell mennem 2 hét múlva az orvoshoz).Párom sajnos nem bírta be szedni, rosszul volt tőle, el fog menni urológushoz.
Kérdésem az lenne, hogy tényleg ilyen nehez ki kezelni? Nem élünk ez idő alatt nemi életet, óvszerben lehet vagy inkább ne.
Koszonon

Tiszttelt Doktornő!
3 hete a jobb karomon és vallamon kisebb csoportokban, apró herpeszek jelentkeztek. A bőrgyógyász szerint övsömör, írt is fel Telvirant. Hetek óta félek a nemi betegségektől mióta kétes személlyel voltam. Létezhet e, hogy a nemiszervek környékén egyáltalán nem jelenik meg a genitális herpesz, csak más testrészen? A neten talált képek alapján jobban hasonlít a tünet kinézete a nemi herpeszre mint az övsömörre, kivéve az elhelyezkedést. Már múlnak a sebek, van időpont szűrésre. A HSV szűrés pontos diagnózist fog adni, hogy előtte 3 hete fejeztem be a telvirant és ki fog derülni ha nemi herpesz okozza ezeket a tüneteket? Egyáltalán lehet ezt szűrni vérből vagy más módszerrel?
Köszönöm!

Tisztelt Doktornő!
A párom vérző pénisze okozhat - e a hüvelyben fertőzést? Mi a további teendő?
Szex közben vettük észre, viszont azt hittük, hogy a hüvelyemből jön a vérzés, így gondtalanul folytattuk tovább az együttlétet.
Köszönöm a választ!

Tisztelt doktornő,
Két hét múlva szeretnék menni STD szűrésre, viszont más okokból kifolyólag rendszeresen szedek Alfamin-t és Noacid-ot. A kérdésem az lenne, hogy ezek lehetnek befolyásra a teszt eredményére? Érdemes lenne addig felfüggesztenem a szedésüket?
Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelt doktornő!
Heteroszexuális vagyok, de volt egy orális együttlétem egy homoszexuálissal. ( aktív fél voltam.)Most gyötör a büntudat és sajnos hipochonder is vagyok. A férfi kézzel is elégített ki, miközben magát is és a hímvesszőjén már volt elő váladék. Később a hímvesszőjén hozzáförzsölte a combomhoz és a fenekemhez. ( a végbélnyílás t nem érte el, attól messze volt.) próbáltam el húzódni tőle. Megfertőződhettem Hív vírussal? Vagy valami egyéb baktériummal? Mikor érdemes std szűrést végezni? Teljesen magam alatt vagyok, kétségbe vagyok esve.
Válaszát köszönöm.

Kedves Dr-nő.
Volt egy alkalmi kapcsolatom.
A következő tünetem van vizelési inger ánusz környéki érzékenység néha fájdalom.
Semmi ,véres vizelet vagy húgycső valladek nincs .
Elvezeskor enyhe érzékenység.
Doxicilint szedek mert huzatot kapott a fülem.
A vizelési inger már nincs .
Mit tegyek?!
STD szűrés csak akkor lehet végezni ha eltelt 10 nap az antibiotikum után .
Ha a gyógyszert már nem szedés és mondjuk erősödik a fájdalom akkor mi erre a megoldás ?!
Ill a húgycső kenet helyett a prosztata masszázs után nyert minta is jó a STD szűréshez ?!
Köszönettel:Nagy Ferenc

Üdv ugy alakult hogy el kaptam kb 2 éve a szifiliszt meg kaptam a 3 INYEGCIOT de viszont a hogy vissza vissza jartunk az akkori párommal kontroll vizsgálatok ra 1 èv után ki derült hogy meg nővekedet a szám 1/8 ra és ezzel le zárták az aktáinkat de viszont bizonyos testrèszeken dudor és zsirgombb található már akkor is mondtam hogy ott van de azt mondták hogy magától vissza húzódik de ennek már lassan fel éve és nm történt semmi sött én nm kívánom a szexet egyátalán szerepet játszat e Bene / az exem azóta ki költözött Bécsbe a hol elment orvoshoz és meg kapta a szurit és ő azóta jolvan de én hiába hívom fel nem segítenek mit tanácsol nekem mit tegyek?

Kedves Doktornő!
Pár nappal ezelőtt kezdtem el érezni, hogy wc-zés utáni törléskor érzékeny a nemiszervem. Pár nap múlva már az ülés is kellemetlenné vált, így tükörben megnéztem mi lehet. A jobb oldali kisajak felső harmadában egy piros (gyulladt) kb 4-5 mm-es dudort látok. (lejjebb is van egy nagyon apró). Tapintásra a nagyobbik kellemetlen/fáj, illetve mintha viszketne, de egyéb esetben (pl. napközben) a viszketést egyáltalán nem érzem. Más tünetem nincs. 3 hónapja nem volt szexuális kapcsolatom.
Lehet fontos információ, hogy februárban fogászati kezelés miatt Augmentin tablettát kellett szednem.
Pár napja bepanthen kenőccsel kenem az érintett területet, de nem látok javulást.
Jövő hónapban tudok nőgyógyászhoz menni. Addig is szeretném kérni a tanácsát, hogy itthon mit tudnék ezzel csinálni, hogy a kellemetlen tünetek csökkenjenek/elmúljanak? Illetve mi lehet ez a gyulladás?
Segítségét előre is köszönöm!

Tisztelt Doktornő!
Szeretném segítségét kérni, hogy milyen vizsgálatok irányába induljak el.
Nemrég megkeresett körülbelül egy hónappal ezelőtti partnerem, hogy Ureaplasmat és 3 db magas kockázatú HPV-t diagnosztizáltak nála. Védekezés nem történt az együttlét során és orális szex is volt. Nemi szervi vagy egyéb panaszom nincsen, viszont ez idő tájt jelentkezett egy erős torok fájás, mely azóta is tart, vény nélkül kapható gyógyszerek nem csillapítják. A fent említett fertőzések okozhatnak torokban jelentkező fájdalmat? Std szűrésre kellene mennem vagy háziorvoshoz forduljak a torokfájás kapcsán?
Válaszát előre is köszönöm.

Jó napot doktornő
Ezügyben tettem már fel kérdést és kaptam is választ amit köszönök is de lenne még kérdésem.
Szóval 2023 december 30-án volt egy védekezés nélküli orális aktusom prostival. 6 hétre rá minden tesztem negatív lett. A teszt után közvetlen torokgyulladásra 3 napig napi 1 szem Azi Sandoz 500mg azitromicin hatoanyagú antibiotikumot szedtem. Ezután több helyen olvastam a neten hogy 12 hét utáni teszt a biztos. Ismételtem a teszteket viszont félek hogy az antibiotikum miatt nem e álnegativ a szifilisz tesztem. Jelenleg az aktustól számolva 19 hétre illetve az antibiotikum bevételétől számolva 12 hétre van ismét egy negatív tesztem. Néztek rpr és tpha tesztet is. Elképzelhető hogy mégis szifiliszem lenne csak a teszt még ennyi idő után is álnegativ az antibiotikum miatt? Válaszát előre is köszönöm.

Tisztel Doktornő!
Ha az STD szürés Ureaplasma sp. Pozítivitást mutatt azt kell antibiotikummal kezelni vagy valóban az a normál flora része? Tüneteim: Szeméremtest és a végbél bőröm ég de az már kb 1,5 éve melynek kivizsgálása folyamatban van (ezért csináltak std szürést)nem tudom hogy ezen tüneteket okozhatja e ez a pozítiv eredmény
Köszönöm válaszát

Kedves doktotnô! Hûvelyfertôzêsre Silver huvelytablettāt hasznāltam 7 napig , ami hasznālt is.Hûvelyflôra helyreāllitāsāt a Vagilact huvelytabletāval szeretnêm folytatni.Kêrdêsem a kôvetkezô: A silver befelyezêse utān 5_6 nappal vārhatô a menszeszem ,a huvelyflôrāt mikor kezdjem el használni ( vagilact ) mivel az 10 napos .? Silver befejezêse utān kell e napot kihagyni , hogy a huvelyflôrāt elkezdjem.Kôszônôm vālaszāt!

Tisztelt Doktornő!
Minden párkapcsolat előtt szükségszerű STD papirt kérni?
Tisztelettel

Tisztelt doktornő!
Amiatt fordulók önhöz hogy orálisan 1 nappal üzenetem megirása elött. ki elégített egy idegen nő semmilyen védekezés nem volt. Az ilető aki a kielégitést elvégezte nálam, elmondása szerint tiszta volt. A történtek után azonnal meg tiszitotam magam alaposan és vizeltem is. Szeretném tudni, hogy mivel sajnos nagyon laikus vagyok, hogy történhet bármilyen nemi úton terjedő betegség? Az orális műveletettel kapcsolatban még szeretnék anyit hozzá tenni, hogy nem volt folyamatos mégis félek, hogy fogok bármi féle nemi uton terjedő fertőzést kapni? Ez csak 1x-i alkalom volt kb 1 percnél sem volt több. Továbbá az orális aktusnál nem volt semmi féle ejakuláció az illető szájában.
Kérem mi hamarabb kérek erre választ. Mert nagyon aggódom emiatt.
Válaszát előre is hálásan köszönöm!

Tisztelt Doktornő!
1, Ha kezemmel kényeztettem egy hölgyet akinek valamilyen STDje van és hüvelyváladék került a kezemre amin kisebb nyílt seb/vágás van, azzal megfertőzödhettem?
2, Ha kezemmel kényeztettem egy hölgyet akinek valamilyen STDje van és hüvelyváldék került a kezemre majd a kezemről a péniszem húgycsőnyílásásába az óvszer felhelyezése előtt, azzal megfertőzödhettem?
2-B, A hölgy kézzel történt kényeztetése után és pénisz megérintése (óvszer felhelyezése) előtt kellene kezet mosni a fertőzések elkerülése érdekében?
3, Ha nekem van valamilyen STDm és megtörtént az első aktus, levettm az óvszert, és csak jól letöröltem a péniszem papírzsebkendővel (nem mostam le szappanos vízzel), van rá esély hogy a következő aktusnál (újra óvszert húztam) átadtam az STDt a hölgynek?
3-B, Le kellene mosni szappanos vízzel a nemi szerveket két aktus között a fertőzések elkerülése érdekében?
4, Ha valamilyen STDm van, aktus után levettem a óvszert, majd alsónadrágot húztam de utána 5-10 perccel még folyt ki átlátszó folyadék a péniszből, a hölgy viszont meztelenül aludt, akkor ha még egymáshoz bújtunk, az alsónadrágon levő váladékkal történt érintkezés miatt megfertőzöhetett a hölgy?

Üdvözlöm!
9 éve HIV fertőzöttként élek. Amikor elkaptam akkor szifilisszel is diagnosztizáltak és kezeltek is (a HIVre természetesen minden nap szedem a gyógyszert). Pár napja újra diagnosztizálták nálam a szifiliszt. A jelenlegi párommal több mint két éve vagyunk együtt, ő se, én se voltam/voltunk mással. Neki ilyen vagy hasonló betegsége nem volt korábban sem. Hogyan lehetséges, hogy újra kialakult nálam a betegség? Ez a másik betegségem miatt komplikáltabb az én esetemben, vagy mindenképp kérdéses a harmadik fél volta?
Köszönöm válaszát!

Tisztelt Doktornő! 49 éves nő vagyok.Január eleje óta vannak panaszaim. Bő, zöldes, bűzös folyás, csípő, égő érzés, fájdalom a hüvelyben. Decemberben kezdődött egy kapcsolatom, felelőtlenek voltunk, nem védekeztünk megfelelően.Több alkalommal streptococcus agalactiae tenyészett ki. Január eleje óta 5 féle antibiotikumot szedtem, 5 féle hüvelykúpot használtam , 2 féle hüvelykrémet és kúpokat a flóra helyreállítására. Előző orvosom azt mondta, nem nemibetegség , a kórokozó megvan, csak valamiért nem hat rá a gyógyszer. A kezelések alatt volt hogy valamivel kevesebb tünet volt, de panaszok folyamatosan voltak. Most új magánorvosom van, ő írta fel az 5.antibiotikumot, ugyanis olyan gennyes folyásom volt, hogy nem tudott rendesen megvizsgálni. Azt mondta, hogy muszáj azonnal szedni rá gyógyszert, utána Std vizsgálat lesz. A panaszaim most csökkentek sokat, viszont attól félek, hogy ez csak átmeneti, amíg hat a gyógyszer.2 hét múlva megyek hozzá vissza. Ő csinál ilyen vizsgálatot, a Synlabhoz küldi a mintát, viszont nagyon drága. Az lenne a kérdésem, hogy Ön szerint, ha bőrgyógyászaton, állami kórházban csinálják ingyen a vizsgálatot, az ugyanolyan alapos, megbízható lehet, mint a Synlabnál? Sajnos eddig is sokba került a rengeteg szer, amit kaptam, viszont nem akarok kockáztatni. Már szedtem minden hatóanyagú gyógyszert, mégsem gyógyultam meg. Lelkileg már nagyon megvisel ez az 5 hónapos fájdalom, folyás stb. Így nem lehet élni. Van olyan beteg, aki nem gyógyul fel ezekből a tünetekből? Válaszait előre is köszönöm. Eszter

Kedves Doktornő!
10 héttel ezelőtt volt egy kockázatos aktusom. 2 hétre rá minden negatív. (gonhoerra,chlamydia,hiv,szifilisz) 9.héten végzett hiv,szifilisz,hepatitis negatív. A 2. teszt előtt 4 héttel fejeztem be a 3 héten át más okból szedett Sumetrolim szedését. A teszt után 5 nappal különböző kiütések jelentek meg a könyökhajlatban és a vállamon amit a tarkón és a hónaljban izom/nyirokcsomó duzzanat is kisér. Vérből, laborban vizsgálták, de lehet hogy a szifilisz vagy más nem volt kimutatható? Szükséges lehet még valamilyen STD vizsgálat vagy annak ismétlése? Merre induljak? Nagyon aggódom. Köszönöm a válaszát.

Kedves Doktornő!
Azt szeretném kérdezni, hogy ureaplazma urealiticum és mykoplazma hominis-ra szedett 10 napos doxyciclin kúra után mikor végezhető kontroll teszt leghamarabb? Az antibiotikum beszedes után 10 nappal Pcr tesztet végeztek nálam, amik már negatívak lettek. Dns nem mutatható ki. Ez elégséges, megbízható? Javasolt esetleg később még kontroll teszt? A kontroll teszt lapon mycoplasma genitalium volt írva negatívként, ez azt jelenti hogy a mycoplasma hominis miatt sem kell akkor aggódnom? Vagy azt külön kell tesztelni? Illetve sajnos az antibiotikum kúra alatt nem szedtem probiotikumot, és alhasi, comb, fenék részen szúrkálódást éreztem a gyógyszer után. Ezután javasolták, és most elkezdtem két napja a lactinelle kemény huvelykapszulat és a szájon át szedhető femina pro plusz kapszulát. Enyhülést érzek. Ezek a tünetek az antibiotikum miatt jöttek elő valószínűleg? Nagyon Köszönöm a segítségét!

Tisztelt Doktornő!
A tegnapi napon hirtelen felindulásból elmentem egy erotikus masszőr lányhoz. (első és az biztos, hogy utolsó alkalom volt...)
A lány tiszta volt és igényes, semmilyen nemi vagy más betegség külső jele nem volt rajta. Már évek óta ebben a "szakmában" dolgozik - fontos, hogy nála nincs penetratív szex, csak kölcsönös orális szexet (szájba élvezés nélkül) vállal.
Megkérdeztem és azt mondta, még soha nem volt nemibetegsége és két havonta jár szűrésre, utoljára 3 hete volt.
A masszázs védekezés nélküli orális szexel végződött. Már közben is ott volt bennem a paranoia STD miatt, ezért mondjuk úgy az én részembe "nem nagyon vetettem bele magam", nem nyeltem a nyálamat közbe (nem tartott sokáig a dolog), a végén pedig kimostam a számat illetve lemostam a nemiszervemet antibakteriális szappanal és szájvízzel.
A kérdésem az lenne, hogy milyen nemi betegségektől kell tartanom egy ilyen kontaktus után, illetve a magam megnyugtatása végett mennyi idő múlva menjek el és milyen szűrésre? Esetleg a jelen pillanatban tehetek e bármit megelőzés végett? (Azon kívül, hogy többet nem csinálok ilyet)
Előre is köszönöm a válaszát!

Üdv
Érdeklődnék hogy a tripper csak orvosi kezeléssel gyógyítható?

Tisztelt Doktornő!
Milyen veszélyekkel járhat az, ha szájüregi panaszaim (afta, sebek) vannak és a partneremet orálisan elégítem ki?

Tisztelt Doktornő!
A hüvely fájdalmát mi okozhatja, ha nem tenyésztett ki semmilyen baktérium, és nincsen semmilyen nemi betegség?
Folyamatosan írritáltnak, pirosnak látom a külső hüvelyt.
Emellé társul égő, csípő érzés, égető vizelés, folyamatos diszkomfortérzet.
A vizelettenyésztést negatív.

Tiszelt Doktornő!
Ha orális úton kapok el pl Chlamydiat, akkor a tünetek csak azon a helyen jelentkeznek ahol a fertőződés történt?
Tehát jelen esetben a szájüregben? A hüvelyben nem okoz panaszt, nem lesz kimutatható?
Ugyanannyi esély van elkapni orálisan std-t mint “normál” közösülés során?

Tisztelt Doktornő!
Citológiai vizsgálatomkor az elmúlt két alkalommal is az eredmény Gardnerella és gyulladás, amire kaptam Fluomizin hüvelytablettát majd lactinelle hüvelykapszulát. Vettek kenetet STD szűréshez, aminek az eredménye még nincs meg. Viszont érdekelne mivel a férjemnek nem írtak elő kezelést honnét lehet tudni hogy ő nem fertőzött-e. Ok hogy én kezelem magam, de ez nem lehet így egy örök körforgás, mivel a férfiaknál nincs tünet!? Hogy derül ki akkor hogy minden rendben van nála, neki is kellene STD szűrés mindenképp vagy csak akkor ha nálam pozitív lesz az STD eredmény?
Köszönöm a válaszát előre is. Tisztelettel Z.Judy

Kedves doktornő!
Ma jött meg a citológia eredményem a kórházból, ahol P2-és eredményt kaptam. Azon belül mondta hogy bevan x-elve a gyulladás és a Gardnerella. A Klion-D 100 hüvelytablettát írt fel az orvos. Nemtudom mióta lappanghatott a gardnerella bennem de esetleg ha nem lett időben észre vedve akkor van ennek valami veszélye ? A másik kérdésem meg hogy, ilyen esetben a partnert is kezelni kell?
Válaszát előre is köszönöm.

Tisztelt Doktornő!
Egy kollégám csókkal próbálkozott, melyet nem viszonoztam, de így is sikerült kellően érintkeznünk. Állítása szerint több éve nem volt semmilyen partnere, csináltunk egy patikában kapható HIV gyorstesztet, mely negatív lett. Ez meg is nyugtatott volna, de az eset után 2 héttel influenza szerű tüneteim jelentkeztek. Van esély a fertőzésre? Véres ízt nem éreztem a csók közben. A másik probléma, hogy a negatív teszt után a párommal védekezés nélküli szexuális kapcsolatot létesítettem, ez egy héttel az eset után történt. Ha esetleg mégis megfertőződtem, egy héttel utána már továbbadhattam a páromnak?

Jó napot kívánok!
Hiv antigén tesztet többször is elvégeztettem egymás után, mindig negatív lett, viszont az érték majdnem minden alkalommal emelkedett. Először 0.29, majd, 0.37 és végül 0.39 lett. Mitől lehetséges ez? Illetve ez problémát jelez vagy nem kell ezen aggódnom és minden rendben van?

Tisztelt Doktornő!
Lassan 3 éve jelent meg nemi herpesz, aktív tünetem viszonylag ritkán van, ugyanakkor kizárólag a HSV megjelenése óta tapasztalok intim együttlétet követően szakadást a hüvelynyílásnál intim együttlétet követően (más élethelyzetben nem jött elő). Nem fájdalmasnak, inkább kellemetlennek mondanám ezt a tünetet, jellemzően 2 nap alatt gyógyul. Külföldi oldalokon posterior fourchette tears-ként hivatkoznak rá és a leírások szerint a HSV okozhatja, hogy a terület idegei valamiképp károsodtak. Kívülről mindennap gátolajjal, illetve körömvirág kenőccsel masszírozom a bőrt. Lehet erre valamilyen kezelés vagy gyógyszer, amely segíthet a szakadás megszüntetésében?

Tisztelt Doktornő! Olyan kérdéssel fordulnék önhöz,hogy lassan 2 hónapja volt egy lánnyal oràl sex kapcsolatom, én csak a fogadó fél voltam óvszer nélkül. Elmentem urulógushoz mivel bűzös fájó volt a makkom ès a heréim is fájtak, majd hugyúti fertőzésre gyanakodva kaptam levoxa 500mg 7 szemes gyógyszert. Az első pár napban a gyógyszer hatása érezhető volt utánna szinte 1 hónapig minden mellékhatása megvolt a gyógyszernek. Visszamentem a doktorhoz mivel a here makk fájdalom közel két hónapja ugye nem múlik erre aztmondta h semmi probléma csak túlaggódom. Félek, hogy valami komoly gond lehet esetleg másnak tovább adok valamit. Ön szerint ez elmúlhat a jövőben vagy keressek fel szűrést ? Esetleg otthoni gyorsteszteljem magam ? köszönöm

Tisztelt Doktornő! Neuroszifilisz gyanúja miatt vettek tőlem vért TPHA szerológiához. A negatív eredmény 4 nap után kiállításra került. Az idegrendszeri tüneteim egyre erősebbek. Félek, hogy mégis szifilisz által okozott agyhártyagyulladásom van. Kihez tudnék fordulni segítségért? Lehet ezt még kezelni? Bízom gyors válaszában. Köszönöm .

Tisztelt Dr nő!
Az lenne a kérdésem hogy az Ureaplasma kiújulhat? Voltam kezelve én is és a párom is utána negatív tenyésztés is volt,viszont most újra kellemetlen pisilni,így aggaszt a dolog. Olvastam hogy a huvelyflora normál része is lehet,szóval ha megborult a floram lehet hogy elszaporodott.Ilyenkor mindig antibiotikumos kezelés kell? Azt nagyon nem szeretnék már.
Köszönöm a választ.

Kedves Doktornő!
Antibiotikumos kezelés után (ureaplasma/mycoplasma), milyen hüvely és bélflóra erősítőt ajánl? Melyik a leghatékonyabb? Nem ismerem ezeket, nem tudom mi lenne a legjobb.
Köszönettel!

Kedves doktornö!
Ureaplasmat el lehet kapni úgy, ha oralisan elégítem ki a férfit?
Ureaplasmat diagnosztizaltak nálam vizeletböl, hüvelyben és a méhnyakban ez a baktérium nem volt megtalálható. Lehetséges ez?
20 napra kaptam Doxyhexal 100mg (1-0-1). Sokan mondjak, hogy nehez kiirtani ezt a bakteriumot.
Válaszat elore is koszonom.

Kedves Doktornő!
A Doxyciclin 200 mg al antibiotikum mennyi idő alatt szívódik fel hatásosan? Egy hányás hasmenéses vírus (1 napos) terjed a baráti társaságunkban, és 7 napja szedem a gyógyszert, még van hátra 3 szem. Meg lehet szakítani esetleg egy napra a kezelést ? (Ureaplasma/mycoplasma miatt szedem) Hány óra alatt szívódik fel a gyógyszer? Ha 1-2-3 óra eltelik a gyógyszer bevételtől es közben nincs hasmenés vagy hányás az már hatásosnak bizonyul? Ha utána van hasmenés vagy hányás az mar nem veszélyezteti a hatásosságot? Köszönettel!

Tisztelt Doktornő!
Az előző párommal volt már ureaplasma urealyticum kórokozóm, tetracyclinnel kezelték, de kontroll tesztet nem végeztek.
Most viszont Elmentem egy “nagy” std szűrésre és a következőket állapították meg: ureaplasma urealyticum 10.5, mycoplasma hominis 10.5, streptococcus agalactiae. Tünetem nincsen, csak szűrést szerettem volna végezni. 3 éve vagyunk együtt a mostani párommal és neki sem volt ezalatt tünete. Azt szeretném kérdezni, hogy ezt a 3 kórokozót kizárólag szexuális úton lehet elkapni? A 10.5 jelzés mit jelent? Ezek lehetnek teljesen tünetmentesek hosszabb időn át? Most Doxyciclin gyógyszert kaptunk rá mindketten. A neten olvastam, hogy ezek a kórokozók nem klasszikusan szexuális úton terjedő baktériumok. Illetve hogy a hüvely flóra része is lehet, és elszaporodhat. Félre lépést jelentenek ezek vagy egy tünetmentes visszatérő baktériumról is lehet szó? Illetve mire figyeljek oda? Köszönöm a segítségét!

Tisztelt Doktornő!
Tegnap észrevettem a makkomon egy fehér hólyagszerű pár miliméteres pontot, nem fáj, nem érzékeny, nem viszket, nem kiemelkedő. Mi lehet ez? Elmúlik magától vagy bekenjem betadinnal? Mit javasol?

Tisztelt Doktornő!
A napokban nemi aktusom volt egy hölggyel, aki későbbi tudomásom szerint több partnerrel is volt kapcsolata. Mivel ittas állapotban voltunk elfelejtődött sajnos a helyes védekezés. Nincsenek egyenlőre tüneteim viszont aggódok az egészségem miatt. Mi az amit, ebben az esetben most tennem kellene? Van esetleg gyógyszer rá, ha a közelmútban történt és, ha igen hol lehet beszerezni? Ajánlott-e vizsgálaton részt venni és ezt mennyi idő elmúltával?
Válaszát előre köszönöm!

Kedves Doktornő!
Lombik programban vagyunk és endometrio biopsziával kiderült, hogy bakteriális fertőzésem van, ami a súlyos gyulladást okozott nálam! Kaptunk antibiotikumot mind a ketten a férjemmel! Ez után a férjem elment kenet vételre és az eredmény az alábbi: Atopobium vagine pozitív, A beküldött mintában atopobium vagine nukleinsav kimutatható. A kórokozó mennyisége a beküldött minta 1 ml-jében nem haladja meg a 10^8 kópiát! Eredmény <2500000 Kérdésem, hogy ebben az esetben szükség van további kezelésre? Hova forduljunk ezzel? Köszönöm

Kedves Doktornő,
Köszönöm szépen vàlaszàt. Igen, gondolom, hogy megfelelő labor végezte el a vizsgàlatot (nőgyógyászati centrum) . A trychomonas ablak ideje 7 nap?( Ezt olvastam)
Akkor két hét (utolsó együtt lét) - három hét után (első együttléttől szàmítva) megbízható az eredmény Ön szerint.

Tisztlelt doktornő!
Voltam a napokban vérvételes HIV szűrésen. A leleten az áll, hogy HIV-1,2 antitest, HIV-1 antigén / CMIA (Abott) | Eredmény: 0,08 | Minősítés: negatív.
Azért kérdezem, hogy megnyugodhatok-e, mert bár látom, hogy negatív a minősítés, viszont az eredmény 0-tól különböző.

Kedves Doktornő,
Volt egy kilengésem s nem védekeztem. A hüvelyfolyàsom színe, állaga megvàltozott (de nem volt semmilyen szaga) s a hasam fájt, éreztem, hogy gyulladás lehetett . Három hét után elvégeztem a vizsgálatokat gono, chlamydia, trychomonas. Minden negatív lett kivétel a gardnerella. Három csillaggal s a méhnyakszàjszűrés eredménye kimutatta a gyulladást (polyneurophile elszaporodàsa) s szintén a gardnerellàt. Kaptam rá kezelést (metrodinazole kúp formàban). Nem múlt el. Nem rég (8 héttel a fertőzés után) újból megcsinàltattam a chlamydia et gono-t. Negatív. A trychomonas - t és gardnerellàt nem tudtam mert megjött. Az lenne a kérdésem, hogy Ön szerint megbízható - e a trychomonas negatív eredménye ami három héttel az aktus után készült s valóban csak a gardnerella ami okozta a problémát ? S még annyit, hogy spirált használok.
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel,
Orsi

Tisztelt Doktornő! Kisfiam talált a parkban használt óvszert elkaphat bármilyen fertőzést a legnagyobb baj hogy a szájához érintette mire adaértem azt hitte lufi,előre is köszönöm a választ!

Tisztelt Doktornő!
Ha jól értelmezem, akkor az antibiotikumos kezelés mellett folyamatosan alkalmazandó a hüvelyi és/vagy bélprobiotikum, gombaölő szer?
Ezek akadályozzák meg, hogy ne gombásodjak el, és ne legyen belőle BV vagy bélprobléma?

Volt egy alkalmam egy prostituáltal azonban sikerült egy jó kis bőrgombát összeszednem. Bőrgombára jó a gentamicin wagnerkenőcs esetleg?

Bocsánat hogy megint írok ezzel kapcsolatban de ön szerint ha 2 szer is negatívak lettek a hugycsőböl és vizeletből vett minták és az óvszer végig rajtam volt orális szex közben akkor nem kell több std teszt? Bőrgyógyász mondta hogy nincs stdm és hogy urológushoz menjek a nehézkes vizeléssel viszont én nem említettem ezt a prostituáltas ügyet lehet azért nem vette komolyan a helyzetem? Én nem tudom ha bízhatok e ezekben a tesztekben.Eléggé bizonytalan és kétségbe esett vagyok.Válaszát előre is köszönöm

Tisztelt Doktornő!
Haemophilus parainfluenzae nevű baktériumot állapítottak meg PCR-es tenyésztés után.
Tetracyklinekre érzékeny. A Doktorúr 10 napos Doxy kúrát írt elő.
A tünetek nagy része elmúlt,viszont kb másfél -2 naponta még mindig érzek fájdalmat vizelésnél illetve ilyenkor szokott váladékozni is. Előfordulhat ,hogy nem volt sikeres az antibiotikum kúra? Jövőhéten megyek egy új tesztre.
Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelt doktornő!
Páromnak nemi szervi szemölcse van.
Meztelen szokott aludni. Mennyi az esélye annak, hogy az ágynemű által elkapom?

