A hüvelygomba más néven Candida hüvelyfertőzés, sarjadzógombás hüvelyfertőzés, mely a nők közel háromnegyedét érinti élete során.
Mit kell tudnod a Candida hüvelygombásodás kezeléséről?
A Candida hüvelygombás fertőzést a betegek sokszor házilagos módszerekkel próbálják kezelni és gyakran hosszú ideig vény nélkül kapható szerekkel kísérleteznek anélkül, hogy valóban megbizonyosodtak volna arról, hogy tüneteiket mi is okozza valójában.
Ha úgy gondolod, hogy a Candida hüvelyfertőzés tüneteivel rendelkezel, akkor menj el szűrővizsgálatra!
Candida hüvelygombásodás tünetei egészen eltérő ok miatt is jelentkezhetnek, ezért fontos a laboratóriumi vizsgálat. Ha a tüneteknek más az oka, más kezelést is kell alkalmazni, mint a Candida hüvelyfertőzés esetében. A tüneteket okozhatják egyéb nemi érintkezéssel terjedő betegségek, fertőzések is, melyeket, ha nem kezelünk célzottan, akár meddőséget is okozhatnak!
Mit kell tudnod a visszatérő Candida hüvelygombásodásról?
A visszatérő Candida hüvelyfertőzés tünetei a nőknél általában a szülőképes korban jellemzőek, bár bizonyos esetekben menopauza után is előfordulhatnak. Visszatérő Candida fertőzésről akkor beszélhetünk, ha egy év alatt több mint négyszer lángolnak fel a tünetek.
Mik a Candida hüvelyfertőzés lehetséges okai?
Candidára hajlamosítanak:
Visszatérő hüvelygomba esetén az okok:
Hogyan befolyásolja a Candida hüvelygombásodás a szexuális életet?
Mit tehetsz Candida hüvelygombásodás gyanúja esetén?
A tisztálkodás és a higiénia nagyon fontos dolog, de túlzásokba sosem szabad vinni. Az irritáló és napjában akár többször is alkalmazott mosakodó szerek, a szappanos dörzsölés mosdókesztyűvel, szivacsokkal ártalmas lehet.
Hogyan történik a Candida hüvelygomba kezelése?
A Candida kezelés hatékonysága és gyorsasága miatt mindenképpen laboratóriumi meghatározás szükséges! A szűrővizsgálat során tenyésztésre mintát, kenetet vesznek a kórokozó fajtájának a meghatározására, hiszen többféle gombafaj is okozhat visszatérő hüvelygombásodást.